Dyskrecja w zawodzie prywatnego detektywa. Jak wspomnieliśmy we wstępie – Prawo zobowiązuje prywatnego detektywa do zachowania dyskrecji. Dotyczy to realacji względem osób prywatnych jak i firm. Jednak Prawo bywa zawodne – któż się z tym nie spotkał. Pozostaje wtedy coś nadrzędnego, coś co wynosi się z chociażby z kultury osobistej.
Poznaj ofertę –
Doradztwo detektywistyczne
Dyskrecja – pod nią kryje się wiele znaczeń ale to najważniejsze to zachowanie powieżonej nam tajemnicy. W naszym zawodzie spotykamy się z najróżniejszymi tematami. Często są to dramaty rozbijanej rodziny, gdy osoba której ktoś zaufał „na całe życie” nagle staje się obcą osobom a nawet wręcz wrogiem. To są niezwykle trudne sytuacje, których nikt nie chciałby rozpowszechniać na portalach społecznościowych.
Kultura osobista – w jej ramach mieści się także i dyskrecja. Bardzo często wystarczy kilka sekund aby poznać czy ktoś ją posiada czy też nie. Jest to tak zwane pierwsze wrażenie – osoby poznanej osobiście czy też rozmowy telefonicznej.
Dyskrecja prywatnego detektywa a firma
Gdy chodzi o tematy biznesowe – są to głównie sprawy związanego z pieniędzmi i to dużymi. Takie mamy doświadczenie. Bo kto decydowałby się na zakładanie podsłuchów albo weryfikację pracowników (pełna oferta detektywistyczna) gdyby chodziło o kwoty rzędu kilkunastu złotych? Doskonale wiemy jak ważna jest wówczas tajemnica ale i lojalność wobec klienta.
Chcą Państwo poznać nasze standardy? Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem detekywistycznym.